Neslavni rekord: Ferrero je izgubio set i to za 17 min!

Juan Carlos Ferrero nije imao svoj dan u prvom kolu ATP turnira Masters serije u Rimu. Pobijedio ga je kvalifikant Santiago Giraldo i to sa 6-0, 6-3

Španjolski tenisač i nekoć prvi igrač svijeta Juan Carlos Ferrero dugo će pamtiti svoj nastup u prvom kolu ATP turnira u Rimu. Ždrijeb mu je dodijelio 22-godišnjeg kolubijskog kvalifikanta Santiaga Giralda. Ferrero je sjajno započeo zemljanu sezonu, osvojio je turnire u Costa do Sauipeu i Buenos Airesu, u Acapulcu je igrao finale... Ali u Rimu je u samo 17 minuta izgubio prvi set. Nevjerojatno je bilo gledati Giralda što radi osam godina starijem kolegi. Uništio je Kolumbijac Španjolca, koji je u prvom setu osvojio osam bodova. Giraldo je igrao meč života. Apsolutno sve mu je ulazilo i Ferrero nije znao kako bi mu zaprijetio. Nakon prvog seta bez osvojenog gema, u drugom se Ferrero malo sabrao, ali tek toliko da bi podnošljivo izgubio. Na kraju je Giraldo slavio jednu od većih pobjeda u četverogodišnjoj karijeri profesionalnog tenisača.