Nevjerojatan propust: Alžirac ušao s tribine i zabijao Srbima

Alžirski rukometaš prvo je poluvrijeme utakmice između svoje reprezentacije i Srbije gledao s tribine, no u drugom se spustio najprije na klupu, a onda i ušao u igru

Hammed Abdelrazek, alžirski rukometaš,  prvo je poluvrijeme utakmice svog Alžira i Srbije u prvom kolu SP-a gledao s tribine. Nije se skidao  iz 'civilke', s tribine u Malmö Areni 'snimao' je srpsku obranu i uživao u predstavi svojih suigrača protiv favoriziranog protivnika.

A onda je izbornik očito odlučio da mu Hammed treba i u drugom poluvremenu do tada najžešćeg navijača Alžira pozvao na klupu. Hammed se skinuo, sjeo na klupu i čekao priliku. I dočekao je, ušao je u igru, zabio Srbima za 18-18 te još jedan za 18-19. Na užas delegata Leona Kalinka, sudaca i svih u IHF-u. Tupi delegatovi pogledi, pregledavanje zapisnika i mjerkanje Abdelrazeka od glave do pete samo su otkrili da Kalinko nema pojma tko je sad ovaj.

No Hammed je bio u zapisniku iako je utakmicu počeo kao navijač na tribini. I što je Kalinko napravio? Baš ništa! Abdelrazek je zabio dva komada, pomogao svojoj reprezentaciji, a IHF nije mogao baš ništa iako je svima jasno da to baš i nije po pravilima 'struke'. Kako nisu ništa poduzeli tijekom i odmah nakon utakmice, delegat i njegovi šefovi ništa ne mogu napraviti ni sada, dva dana poslije utakmice.

Alžirci su ih predribljali i preživjeli bez sankcija. No niti to poigravanje s neozbiljnom organizacijom kakva je IHF nije im pomoglo protiv Srbije, koja je ipak nekako pobijedila 25-24. Tko zna što će Alžirci izmisliti za Hrvatsku, no sigurni smo da im neće pomoći ni kad bi pola momčadi ostavili da nas snimaju. Balića i društvo jednostavno je nemoguće 'pročitati'...