Nika Ožegović i Ana Vrljić hrvatske junakinje

Debitantica Ana Vrljić i Nika Ožegović pobjedama u singlu osigurale su Hrvatskoj ostanak u Svjetskoj skupini II Fed Cupa

Izborniku Goranu Prpiću isplatio se rizik “guranja u vatru” 22-godišnje Ane Vrljić, 282. igračice svijeta koja je na svom debiju u Fed Cupu “pomela” Chin-Wei Chan (204.) 6-0, 6-1 i donijela Hrvatskoj vodstvo od 2-1. Potom je na scenu stupila Nika Ožegović i dokrajčila Kineski Tajpeh pobijedivši Su-Wei Hsieh 6-1, 5-7, 6-1. Imala je Nika priliku sve riješiti ranije, vodila je 4-1 u drugom setu, ali je potom izgubila pet servisa zaredom i omogućila Tajpežanki da se vrati u meč. Međutim, pokazala je psihološku snagu i u trećem setu Hrvatskoj osigurala odlučujući bod. - Ne možete ni zamisliti što glava znači u tenisu. Sjetila sam se subotnjeg Jelenina meča (kad je Kostanić Tošić protiv Hsieh izgubila dva već dobivena seta) i izgubila glavu. No kad sam uzela 10 minuta pauze, Prpa me je smirio, puno mi je pomogao - ispričala je Ožegović i dodala da su joj se slične misli počele motati po glavi i u trećem setu kod 4-1. - Ali onda sam rekla 'ne, nećeš’, stisnula sam i izdržala do kraja! Ne mogu opisati koliko mi ovo znači - ne skidajući osmijeh s lica govorila je Ožegović, koja u Fed Cupu ima stopostotni učinak. Čim je sve završilo, s ostalim curama je skočila u more. Vruć dan u Splitu završio je više nego zasluženim hlađenjem.