Niko do osme pobjede zaredom: Vratio mu se jako važan igrač

Monaco je pobijedio Grenoble na gostovanju 1-0 golom Stevana Jovetića i tako izborio šesnaestinu finala francuskog kupa. Kovač je postavio kombiniranih 11 s nekim mladim igračima i povratnikom Fabregasom

Bivši hrvatski reprezentativac i izbornik Niko Kovač nastavlja nizati sjajne rezultate u Monacu. Klub iz Kneževine nešto je teže od očekivanog izbacio drugoligaša Grenoble (1-0) i plasirao se u šesnaestinu finala kupa.

Presudio je gol Stevana Jovetića iz 36. minute za osmu uzastopnu pobjedu crveno-bijelih u osam ovogodišnjih utakmica.

- Htjeli smo pobijediti u utakmici i dati nekim igračima veću minutažu. Zadovoljan sam ispunjenim i dobrim nastupom mladih igrača, a i nije bilo ozljeda. Utakmica je bila tijesna, bilo je opasno pred našim golom u dva navrata i nadam se da ću vidjeti Grenoble iduće sezone u prvoj ligi - rekao je Kovač nakon utakmice.

Veteran Cesc Fabregas (33) našao se u početnih 11 prvi put nakon 29. studenog. Poslije toga dugo je bio izvan kadra zbog ozljede lista.

- Nije da ga oklijevam postaviti u prvih 11, razgovarao sam s njim nakon što se ozlijedio. Ovo je bilo planirano. Osjeća se dobro i ovo je bio dobar test za njega. Treba se postupno vraćati u formu za ostatak prvenstva - kaže Niko.

Za vikend ga bi ga trebala čekati još jedna lakša zadaća, domaći prvenstveni sudar s Lorientom koji se bori za ostanak, a onda, 21. veljače, veliki sudar kod PSG-a koji je trenutačno tri boda ispred na ljestvici. Monaco je zasad četvrti.