Niko Kranjčar propustio priliku za slomiti Chelsea

Chelsea je u na gostovanju 1-0 u utakmici 28. kola engleskog Premiershipa pobijedio Portsmouth, a strijelac jedinog gola bio je Drogba

Jedanaest minuta prije kraja, nakon ubacivanja Ashleyja Cola, lopta se odbila do Drogbe koji ju je elegantno zahvatio desnom nogom i plasirao u suprotni, nebranjeni dio mreže Davida Jamesa. Bio je to jedini pogodak na ovom ogledu, a Chelsea je treći put u četiri utakmice, koliko je odigrao pod trenerskom palicom Guusa Hiddinka, pobijedio 1-0. No, sve je moglo biti drugačije da se akcija domaćina u 69. minuti drugačije završila. Dugom loptom je na desnoj strani izbačen Peter Crouch koji je lijepo zavrnuo loptu prema šesnaestercu. Primio ju je natrčali Niko Kranjčar, primirio, ali i pucao tik pored desne stative Petra Čecha.
Bila je to najbolja šansa Portsmoutha kojom su mogli povesti i približiti se pobjedi koja bi im jako mnogo značila u razdoblju kada nižu loše rezultate. Kranjčar je odigrao na poziciji povučenog napadača, te se nije istakao koliko u ogledima kada je imao više udjela u osmišljanju igre svog kluba, ali je zato bio posebna opasnost za Čecha. U 42. minuti je, okrenut leđima, primio loptu na tri metra od vratiju, ali je pao u borbi s Obi Mikelom. Teren u Portsmouthu je bio natopljen kišom, te težak za igru, a Chelsea je imao daleko bolje prilike, pa je tako Ballack u 45. pucao glavom tik iznad grede. U sljedećem napadu je Alex iz slobodnog udarca opasno zaprijetio, a u nastavku su šanse propuštali Drogba i Lampard.
Arsenal je u gostima pobijedio West Bromwich 3-1 (Eduardo nije bio zbog ozljede u kadru za momčad). Junak utakmice je bio danski napadač Nicklas Bendtner koji je postigao dva pogotka. Seriju je otvorio već u 4. minuti, ali samo tri minute kasnije je domaćin izjednačio (Chris Brunt). No, već do poluvremena je bilo 3-1 za Arsenal...
Liverpool je također lako pobijedio Sunderland na svom Anfieldu 2-0. Domaćin je imao čak 25 udaraca prema gostujućim vratima, ali da su nekonkretni u napadu pokazuje i da su samo četiri putovala prema okviru. Na njihovu sreću dva su odjesla u mreži. Prvo je u 52. minuti David Ngog zabio prvi prvenstveni pogodak u sezoni, a pobjedu je potvrdio Izraelac Benayoun u 65. minuti.