Niko među najboljima, Portsmouth u finalu

Portsmouth je u polufinalu turnira u Hong Kongu pobijedio Fulham 1-0, a Mwaruwari je zabio jedini gol nakon Kranjčareva udarca

Niko Kranjčar bio je među najboljim Portsmouthovim igračima u polufinalu turnira u Hong Kongu. Portsmouth je pobijedio Fulham 1-0. Jedini gol zabio je Mwaruwari nakon što je prema golu pucao Niko Kranjčar, a lopta se odbila od Fulhamova braniča. Mwaruwari je pokupio “otpadak” i spremio ga u mrežu. Niko je igrao svih 90 minuta, prvo poluvrijeme na lijevoj, drugo na desnoj strani. Jedanput je odlično pucao, ali je Fulhamov golman sjajno obranio, a nakon jednog Nikina ubacivanja zamalo je pao i autogol. Odličan je bio i Portsmouthov golman David James, koji je branio sve što je išlo prema golu. U finalu će Pompey igrati s Liverpoolom, koji je svladao reprezentaciju Južne Kine.