Njemačka pobijedila SAD uz rekordan broj gledatelja

Utakmicu hokejaškog SP-a u Njemačkoj odigranoj na nogometnom je stadionu Schalkea, između domaćina i SAD-a pratilo je čak 77.803 gledatelja

Otvarajuću utakmicu Svjetskog hokejaškog prvenstva u Njemačkoj odigranoj na nogometnom stadionu Schalkea, Veltins Areni u Gelsenkirchenu, između domaćina i SAD-a pratilo je 77.803 gledatelja. Podatak je to koji će ući u Guinnesovu knjigu rekorda po najvećoj posjećenosti jedne hokejaške utakmice, a za domaćine ova utakmica ima posebnu draž budući su iznenadili aktualne olimpijske doprvake, reprezentaciju Sjedinjenih Američkih Država i na kraju slavili s 2-1 u produžetku. Golove za domaćine postigli su Michael Wolf u 26. minuti i Felix Schütz nakon 21 sekunde igre u produžetku za prvu pobjedu Njemačke nad SAD-om nakon 17 godina. Jedini gol za Amerikance zabio je Ryan Carter u 49. minuti.