NLB: Cedevita je pobijedila neprepoznatljiv Partizan

Cedevita je svladala Partizan 79-72 u 25. kolu NLB lige. Odigrali su Zagrepčani odlično zadnju četvrtinu 18-10, te na kraju sigurno slavili...

Košarkaši Cedevite upisali su u 25. kolu regionalne NLB lige jednu od većih pobjeda u sezoni. Sa 79-72 su svladali Partizan, sudionika četvrtfinala Eurolige. Cijelo prvo poluvrijeme su igrači Cedevite proveli u vodstvu, no potom je u trećoj četvrtini Partizan zaigrao prepoznatljivo, s jakom obranom, te je tih deset minuta dobio 19-13 za tadašnje vodstvo 62-61. No, Marino Baždarić, Andrija Žižić i ostali su imali odgovor na to, te su na isti način uzvratili suparniku. Cedevita je dobila posljednju četvrtinu sa 18-10 i na kraju slavila pobjedu 79-72. Tako su u 25. kolu dvije najbolje momčadi NLB lige, Cibona i Partizan, doživjele poraz. I jednima i drugima je to bio šesti ovosezonski. Baždarić je sa 20 poena bio prvi strijelac utakmice, a svemu je dodao i šest skokova. Žižić je ubacio 17 uz sedam skokova, a Jermaine Anderson 14 uz šest skokova. Lester McCalebb je sa 19 poena bio prvi strijelac beogradske momčadi.