NLB: Split bolji od Zagreba u utakmici punoj preokreta

Zagreb je početkom drugog poluvremena vodio 14 razlike, a Splićane su do pobjede odvele dvije serije 9-0 i odlična treća četvrtina

Čudnu utakmicu odigrali su Zagreb i Split na Gripama. Svih četrdeset minuta trajali su preokreti, crna i svjetla razdoblja obiju momčadi i velika borba. Sve je završilo pobjedom domaćina, šestom splitskom ove NLB-sezone.
Zagrebaši su krenuli agresivno i čvrsto, bez ikakve kočnice. Nakon pet minuta igre imali su 15-3 i činilo se da imaju rješenje za svaku splitsku akciju. U završnici prve četvrtine Split je došao do -4 (19-15), a Zagreb na predah otišao s 22-15. I u drugih deset minuta prednost momčadi iz Trnskog je išla uzlaznom putanjom. I tako sve do 45-33 na kraju poluvremena, što je najveća prednost do tog trenutka.
Ni nakon dolaska iz svlačionica situacija se nije dramatično promijenila. U 22. minuti Zagreb je imao najveću prednost na utakmici (47-33), nakon čega je konačno krenuo i domaći sastav. Serijom 9-0, čiji su autori bili Garnett i Ivanov, Split je prišao na pet poena zaostatka. Priključio se i Rudež, zabio 5 koševa zaredom i izjednačio na 48-48. Prvo vodstvo Splitu na utakmici (51-50) donio je Akins u zadnjoj minuti treće dionice.
Imala je Subotićeva momčad i šest razlike, ali Zagreb je u 36. minuti opet vodio. Tomić je košem postavio 64-61. Konačni udarac ambicijama Zagreba bila je nova 9-0 serija, koja je Splićane odvela na 70-64, a na koncu i do pobjede.
Marlon Garnett (šut za tricu 2-7), Akins (8 asistencija) i Damjan Rudež (6 skokova, 5 asista) ubacili su po 14 koševa za Split. Sjajan je bio Ante Tomić sa 17 koševa i 12 skokova za Zagreb, a Kruno Simon dodao je 16 i 6 asista.

SPLIT CO - ZAGREB CO 73-66 (15-22, 18-23, 21-5, 19-16)
SPLIT CO: Rudež 14, Sumić, Garnett 14, Perić 9, Ivanov 10, Akins 14, M. Delaš, Bilobrk 3, A. Delaš, Batina 5, Sobin, Stipanović 6.
ZAGREB CO: Bašljan, Babić 5, Simon 16, Ružić, Dundović 8, Papac, Tomić 17, Kovačević 3, Vrsaljko 4, Vladović 11, Garma, Zadravec 2.