To je to što me zanima!

Francuzi ne zabijaju ispod 32, Norvežani imaju prvog strijelca

Francuska je dobila sve tri utakmice u prvome krugu, Norvežani imaju sjajne Sandera Sagosena i Kristiana Bjornsena, a Bjelorusija sad igra puno bolji rukomet nego prijašnjih godina
Vidi originalni članak

Hrvatsku u drugom krugu u Zagrebu čekaju najprije Bjelorusija pa Norveška i u zadnjem kolu Francuska. Još se čeka da EHF objavi službenu satnicu druge faze natjecanja po skupinama.

BJELORUSIJA (četvrtak, 18. siječnja, Arena Zagreb)

Puno su promijenili način igre u odnosu na vrijeme kad su imali Sergej Rutenku. Bjelorusi trče brzi centar, pokušavaju dignuti ritam igre i zasad im dobro ide. Svladali su Austriju gol razlike i time se probili u drugu fazu, dosta dobro držali su se protiv Norveške - bili su na svega "minus dva" petnaestak minuta prije kraja, a nikome u skupini nisu zabili manje od 25 golova. Respektabilno, s obzirom da su bili u grupi s Francuskom i Norveškom.

Na golu im je 23-godišnji Vjačeslav Saldatsenka, puno bolji od naših golmana na ovom prvenstvu s 32 posto obrana. Najvažniji igrači su im srednji vanjski, kapetan Barys Pukhouski (šest golova na prvenstvu) te desni vanjski Sergej Šilovič (devet golova). Na klupi im je još od 2009. slavno rukometno ime - Jurij Ševcov bio je svjetski rukometni prvak 1982. i olimpijski pobjednik 1988. sa SSSR-om te trostruki osvajač Kupa prvaka sa SKA Minskom (1987., 1989., 1990.).

Realno, ako pred 15 tisuća svojih navijača izgubimo od Bjelorusa, onda ni ne zaslužujemo boriti se na medalju na EP-u.

NORVEŠKA (subota, 20. siječnja, Arena Zagreb)

U subotu ćemo imati priliku za revanš protiv momčadi koja nas je lani u Parizu pobijedila u polufinalu Sp-a. Bio je to šokantni poraz, a s Norvežanima ponovno igramo u subotu i ne smijemo nipošto izgubiti jer bi to vjerojatno bio oproštaj od snova o medalji. Oni imaju najboljeg strijelca turnira. To je Kristian Bjornsen, koji je zabio 21 gol (Uwe Genseheimer je na 16, ali ima utakmicu manje.) Sitni Bjornsen, desno krilo i sredni vanjski Sander Sagosen iz PSG-a su najkvalitetniji igrači ove reprezentacije.

No na ovom turniru fenomenalno im igra desni vanjski Tonnesen, koji je zabio 13 golova. Čak sedam Francuzima u prvome kolu, šest Bjelorusima i jedan protiv Austrije u nevažnoj utakmici i smanjenjoj minutaži. Solidno i na ovom turniru brani Torbjoern Sittrup Bergerud, koji ima 31 posto obrana. Sedmerce im puca Bjornsen i zabio je sedam od devet.

Na crti im je veteran Myrhol, a na lijevom krilu Jondal, na ovom turniru najslabija karika ove momčadi jer je na samo 50 posto šuta iz igre - zabio je devet golova iz 18 pokušaja. S klupe pomaže pivot Gullerud, koji na turniru ima stopostotan šut devet od devet. Lijevi vanjski Goran Johannessen zabio je tri gola Francuzima, ukupno šutira 10/13.

FRANCUSKA (srijeda, 24. siječnja, Arena Zagreb)

Naši stari poznanici. Pobijedila nas je Francuska u finalu u Areni u Zagrebu 2009. godine. Osvojila je tada svjetsko zlato, a sada će nam utakmica s Francuzima, nadamo se, biti ključna za polufinale. Francusku dobro poznajemo, a oni ponovno na Euru kod nas igraju sjajan rukomet. Dobili su sve tri utakmice u skupini. U Zagreb dolaze s četiri boda i na sjajnom su putu prema novom polufinalu velikog natjecanja.

Francuska na ovom prvenstvu ni u jednoj utakmici nije zabila manje od 32 gola. Zabila je po 32 Norvežanima i Bjelorusima i 33 Austrijancima. Nema više Omeyera, prvi golman Vincent Gerard na prvenstvu ima 36 posto obrana, ali zato su i dalje tu Abalo na desnom krilu, Nikola Karabatić na srednjem i supersnažni Sorhaindo na crti. Izbornik je stari dobri Didier Dinart. neobično je da na trenutke igraju s čak tri ljevaka u momčadi: Abalo na desnom krilu, Porte na desnom vanjskom i Dika Mem na sredini.

Karabatić u tim varijantama igra lijevog vanjskog. Dinart eksperimentira jer ima samo jednog pravog lijevog vanjskog - Thimotey N'guessana. Ako postoji slaba točka Francuske, to je ta pozicija lijevog vanjskog gdje su jako tanki, no to shvatite vrlo uvjetno jer da Karabatića prebacite na pivota vjerojatno bi bio fantastičan. U svakom slučaju, oni nas čekaju za tjedan dana, u srijedu 24. siječnja u Areni Zagreb.  

Idi na 24sata

Komentari 42

  • 19.01.2018.

    iskreno, više se bojim Norvežana nego Francuza

  • komentator__Luka 17.01.2018.

    možda mi ipak nismo jako kao što maštamo, i ja bi htio zlato ali nije realno, mi još živimo na staroj slavi, zlato nismo osvojili od 2004. i 2003., u finalu nismo bili od 2011. ili 2010., dok ovi ostali osvajaju ili su u finalima.....španjolska, njemačka, danas, francuska, sad i norveška..........isto kak i u nogometu, ništa već 20 godina i zbog te bronce poslije toga stalno mislimo da smo dovoljno dobri za medalju...ali nismo

  • koloyaya 17.01.2018.

    ALO LJUDI!!! Nema veze što smo izgubili, vidjeli smo gdje šteka i bolje da smo ovako izgubili nego da su nas Norvežani ili Francuzi strgali... Island je uništio Švedsku, što su oni napravili? Radili i kroz dvije utakmice došli na prvo mjesto... Posložili obranu i istrenirali šutere. ALO. Ista Švedska koja je izgledala ko amaterska momčad protiv Islanda. Bjelorusiju ćemo dobiti, a protiv Norvežana i Francuza pofajtati... šta nam ostaje?! Nebi nam ni 4 boda pomogla ak se useremo i otpišemo ih prije nego što su tekme počele...

Komentiraj...
Vidi sve komentare