Nova revolucija u nogometu? Razmatraju uvođenje čiste igre

IFAB želi povećati i vrijeme nadoknade, što su suci radili u grupnoj fazi SP-a u Katru. Glavna skupština će u ožujku razmotriti odobravanje eventualnih promjena

Hajduk je krajem travnja prošle godine na Poljudu pobijedio Dinamo 1-0 u utakmici koja je zbog sudačkih nadoknada trajala ukupno 105 minuta, no od toga je 56 minuta otpalo na prekide. Negledljivo! Međutim, i takvim bi se utakmicama napokon moglo stati na kraj...

Naime, Međunarodna organizacija za pravila nogometne igre (IFAB) u suradnji s Fifom planira uvesti nova pravila koja bi mogla promijeniti "najvažniju sporednu star na svijetu". Na skupštini u Londonu planiraju se predstaviti dva nova moguća pravila. Riječ je o zaustavljanju vremena kad lopta izađe iz igre, po uzoru na futsal i košarku.

SUDAČKE POSTAVE ZA 18. KOLO Hajduk: VAR sudac u utakmici sa Šibenikom je Zebec. Hvala!

- Ne kažem da sat treba zaustaviti svaki put kad lopta izađe, nego za one incidente koji uzrokuju najviše kašnjenja: proslave golova, zamjene, kazne, ozlijede i VAR - ispričao je za Times britanski biznismen David Dein, bivši potpredsjednik Arsenala i jedan od ključnih ljudi u formiranju Premier lige.

Također, IFAB želi povećati i vrijeme nadoknade, što su suci radili u grupnoj fazi SP-a u Katru. Glavna skupština će u ožujku razmotriti odobravanje eventualnih promjena, a trebale bi proći najmanje dvije sezone prije što se i službeno uvede pravilo o zaustavljanju vremena.

PIŠU NIJEMCI Čudo od djeteta nije dijete? Najtraženijeg mladog igrača optužili da je lažirao godine

IFAB se sastoji od četiri britanska saveza, koji imaju po jedan glas, dok Fifa ima četiri glasa. Za izglasavanje prijedloga potrebno je šest od osam glasova.