Novigrad dugo mučio "bijele", Rijeka rutinski u Dubrovniku

Rijeka je jedina od vodećeg trojca bez poteškoća odradila svoj zadatak u Kupu. U Istri se mučio Hajduk, koji je golovima Maglice došao do pobjede 3-2 kod Novigrada

Novigrad je dobro namučio Hajduk. Dvaput su Splićani vodili, ali trećeligaš koji na klupi ima bivšeg igrača Dinama i Rijeke, Damira Milinovića, uporno se vraćao. Hajduk je poveo u 14. minuti golom Elvira Malokua. Mladom je nogometašu to četvrta uzastopna utakmica u kojoj je zabio gol.

Benjamin Tatar iskoristio je nevjerojatnu pogrešku Lovre Kalinića i zabio za 1-1. Anton Maglica zabio je u 38. minuti za 2-1, ali Novigrad se vraća drugim golom Tatara. Novigrad je izigrao obranu Hajduka i zabio za izjednačenje. No Hajduk se spasio u 73. minuti. Junak je Maglica

Rijeka rutinski

Momčad Matjaža Keka bez problema je prošla u četvrfinale Kupa. Rijeka je pobijedila GOŠK rezultatom 3-0, a Bertoša, Lešković i Samardžić bili su strijelci za pobjedu Kekove momčadi.

Grgo Jelavić/Pixsell

Iz Kupa je ispao Slaven Belupo, kojeg je s 3-0 u potpunosti nadigrao niželigaš Vinogradar.