Očekivano lako do polufinala: 'Barakude' 'pojele' Kinu s +10

Hrvatski vaterpolisti očekivano su se i bez poteškoća plasirali u polufinale završnog turnira Svjetske lige u Firenci. U četvrtfinalnomk susretu su deklasirali Kinu s 15-5

Igrači Ratka Rudića već su u prvoj četvrtini, koju su dobili rezultatom 5-2, pokazali o kakvoj se razlici u kvaliteti radi između dvije momčadi radi. U nastavku su prednost nastavili povećavati sve do konačnih plus deset.

Po tri su pogotka za aktualne europske prveke postigli Sukno i Karač, dva su dodali Bošković, Dobud, Barač i Obradović, a jedan Buljubašić.

Hrvatska je tako nastavila s maksimalnim učinkom na turniru u Firenci budući da je i sve tri utakmice u skupini zaključila pobjedama. U subotnjem polufinalu naša će reprezentacija igrati protiv boljeg iz dvoboja domaćina Italije i Australije.