Od Ljubičića u New Havenu bolji 202. tenisač svijeta...

Hrvatski tenisač u nedjelju je odigrao meč prvog kola turnira u New Havenu. Bio je to njegov prvi, a ujedno i posljednji meč na ovom turniru

Od Ivana Ljubičića bolji je za sat i pet minuta bio Amerikanac Taylor Dent 6-3, 6-4. Američki tenisač je danas tek 202. na ATP ljestvici, makar je nekada bio i član 25 najboljih na svijetu. Isto tako, prije ovog meča su Ljubičić i Dent igrali tri puta u karijeri i Dent je bio bolji s 2-1. Sada je i popravio taj omjer. Ljubičić je tijekom meča imao samo jednu šansu za break. Kod vodstva 3-2 u drugom setu nije realizirao priliku, nakon čega je dopustio Dentu novo preuzimanje kontrole meča.
Od 3-2 za Ljubičića u tili čas je bilo 5-3 za Amerikanca, a kod 5-4 je Dent lako odservirao za pobjedu i plasman u drugo kolo. Dent je u meču realizirao dvije od pet break prilika, dok je Ljubičić imao samo jednu spomenutu. Isto tako, Dent je osvojio čak 30 od 33 poena kada je ubacio prvi servis.