Odlični 'farmaceuti' tricom su ispratili Zaprešićane sa Apaša

Nogometaši Slavena Belupa u susretu su 17. kola Prve HNL na svom terenu svladali Inter iz Zaprešića sa 3-0 (2-0). Strijelci: 1-0 Nowak (15), 2-0 Krstanović (26-11m), 3-0 Mikulić (66).

Toplakove trupe četvrtu utakmicu u nizu završavaju porazom. Ne ide pa ne ide nogometaše iz Zaprešića koji od pobjede na gostovanju kod Varaždina prije mjesec dana ne znaju za bodove. Tako je bilo i u Koprivnici gdje su izgubili 3-0 (2-0) od domaćeg Slaven Belupa

Domaći su do prednosti stigli sretnim pogotkom Nowaka u 15. minuti, nakon što je vratar Intera Frelih izboksao ubačaj iz kuta lopta je stigla do Gode čiji je udarac sa 20-ak metara na putu prema golu pogodio Nowaka i promijenio smjer te odsjeo mreži.

Na 2-0 Slaven je poveo iz dubioznog kaznenog udarca u 26. minuti, sudac Pejin je naskakivanje Tatomirovića na leđa Krstanovića ocijenio kao prekršaj za najstrožu kaznu. Frelih je "pročitao" Krstanovića, ali ipak nije uspio zaustaviti loptu.

Konačnih 3-0 postavio je Mikulić sredinom drugog poluvremena kada je na prvoj vratnici nadvisio Mamuta i skraćeni korner Bačelića Grgića proslijedio u mrežu.

Sedmi Slaven Belupo sada ima 18 bodova, sedam više od posljednjeg Intera. Između ta dva kluba još su Istra 1961 sa 12 i Varaždin sa 11 bodova. Na vrhu je Dinamo sa 35 bodova, drugi Hajduk ima 31.