Đoković donio ključan bod Srbima, idu na Hrvatsku

Nakon što su u Tipsarević i Zimonjić u subotu uspjeli izgubiti gotovo dobiveni meč parova protiv Bryana i Isnera, sve je riješio Đoković u nedjelju

Nakon maratonskog meča, Novak Đoković, drugi tenisač ATP ljestvice, donio je treći i odlučujući bod reprezentaciji Srbije u srazu prvog kola Svjetske skupine Davis Cupa protiv SAD-a. Na zemljanoj podlozi u beogradskoj Areni uspio je slomiti otpor odličnog Johna Isnera, 20. tenisača svijeta, nakon četiri sata i 16 minuta duge borbe. Uporni Amerikanac dva se puta vraćao u meč izjednačujući na 1-1 i 2-2, a zabio je čak 24 asa. U posljednjem je setu Djoković je breaknuo Amerikanca u petom gemu, te iskoristio treću meč-loptu u desetom gemu petog seta. Tako će Srbija u četvrtfinalu gostovati u Hrvatskoj, najvjerojatnije u splitskoj Spaladim Areni.