Olić pogodio na Pranjićevu asistenciju, Joey poništen

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video
U 25. minuti utakmice Bayern je u Rhein-Neckar Areni poveo golom Olića, gol Joeyja Šimunića nije priznat, a utakmica prvoga kola završila je 1-1

Miroslav Klose zbog ozljede nije mogao zaigrati na otvaranju prvenstva i Louis van Gaal je odlučio:
- Oliću, ulaziš od prve minute!
I isplatilo mu se što je obojicu svojih Hrvata postavio u početnih 11. Nakon burnoga uvoda, Bayern je poveo u 25. minuti. Altintop je s centra poslao odličnu loptu na lijevu stranu, gdje ju je prihvatio Danijel Pranjić. Sjurio se u šesnaesterac naš reprezentativac i 'zavrnuo' na vrh peterca. Tamo je loptu čekao Ivica Olić i ugurao je u gol lijevom nogom. Vodstvo Bayerna u potpunosti obojano hrvatskim bojama...
Hoffenheim je izjednačio četiri minute prije kraja poluvremena. Povratnik nakon ozljede Vedad Ibišević nabacio je s desne strane, a s 14 metara lijepo je pogodio Obasi. Zabio je za Hoffenheim i Joey Šimunić, ali taj gol se neće uzeti u obzir voljom sudaca. Točnije, njihovom pogreškom. Šimunić je nakon kornera pucao glavom, lopta se od stative odbila valjda pola metra iza crte, ali suci to nisu vidjeli i igra je nastavljena.
U nastavku golova više nije bilo i svakom je pripao po jedan bod. Vjerojatno je tako i najpravednije, obje momčadi su imale faze svoje dominacije, neke jako dobre šanse da dođu do pobjede. Ali nama je nekako važnija dobra igra Pranjića i Olića...