Olić zamijenjen u slavlju Bayerna, a Pranjić na klupi

Olić je u napadu bavarske momčadi igrao do 58. minute. Zamijenio ga je Ribery. Danijel Pranjić nije ulazio s klupe. Dvoboj je obilježio Robben

Nogometaši Bayerna nastavljaju ukorak na vrhu bundesligaške ljestvice s Bayerom iz Leverkusena. Privremno su prvo mjesto ponovno preuzeli subotnjom pobjedom (3-0) nad Mainzom u Münchenu. Dvoboj 20. kola na snijegom prekrivenom travnjaku Allianz Arene obilježio je Arjen Robben. Najprije je u 58. minuti Nizozemac asistirao iz prekida za gol Daniela van Buytena, da bi u 86. pogodio iz slobodnog udarca za konačnih 3-0. U međuvremenu je, u 75. minuti, svoj deveti gol u sezoni za 2-0 vodstvo domaćih zabio Mario Gomez. U 32. minuti j, pak, udarac s bijele točke promašio vratar Bayerna Hans-Jörg Butt,točnije obranio je gostujući golman Heinz Müller. Ivica Olić odigrao je u napadu bavarske momčadi 58 minuta. Tada ga je zamijenio Franck Ribery. Danijel Pranjić nije ulazio s klupe. Drugu je veliku pobjedu zaredom na gostovanju ostvario Köln hrvatskog trenera Zvonimira Solde. Slavili su Soldini puleni 2-1 kod Eintrachta u Frankfurtu. Maniche je zabio za 1-0 u 59. minuti, dok je gol odluke zabio domaći igrač Russ nakon udarca drugoga Kölnova Portugalca, Armanda Petita, u 84. minuti. Köln je do pobjede došao bez pomoći Lukasa Podolskog, dok je Milivoje Novakovič u igru ušao tek u 71. minuti. Već u tri su prva kola proljetnog dijela prvenstva nogometaši Kölna zabili sedam golova. Tijekom 17 jesenskih kola skupili su ih svega deset. I dalje je u teškoj krizi momčad Werdera. Izgubili su igrači Thomasa Schaafa već petu prvenstvenu utakmicu u nizu gostujući kod Borussije u Mönchengladbachu. Domaći su vodili 3-0 već u 18. minuti, a 4-1 u 35. Završilo je njihovom 4-3 pobjedom. Briljirao je Borussijin 22-godišnji argentinski napadač Raul Bobadilla. Za prva je dva gola svoje momčadi asistirao, druga je dva zabio sam. Hat-trick je u gostujućem slavlju Nürnberga kod Hannovera zabio švicarski reprezentativni napadač Albert Bunjaku. Tako je porazom na klupi domaćih startao njihov novi trener Mirko Slomka.