Olmo ostao bez zlata: Brazil srušio Furiju i obranio naslov!

Odlučujućom se pokazala 108. minuta kada je Malcom bio odlučniji od Valleja pa zabio pobjednički gol. Brazil je stigao do drugog uzastopnog zlata nakon Rija 2016.

Brazilska muška nogometna reprezentacija obranila je naslov olimpijskog pobjendika, u finalu igranom na stadionu u Yokohami. Brazil je svladao Španjolsku 2-1 (1-0, 1-1) nakon produžetka.

Brazil je poveo u zavešnici prvog poluvremena golom Cunhe (45+2), no u nastavku je Oyarzabal (61) poravnao te se otišlo u dodatnih 30 minuta.

Odlučujućom se pokazala 108. minuta kada je Malcom bio odlučniji od Valleja u startu na jednu loptu, sjurio se potom u kazneni prostor Španjolske i jakim udarcem svladao Simona.

Za Brazil je ovo drugo olimpijsko zlato u nogometu za muškarce, prvo je osvojio prije pet godina na domaćem terenu u Rio de Janeiru svladavši Njemačku boljim izvođenjem penala. Inače, ovo je bio treći uzastopni finale za Brazil, 2012. u Londonu je izgubio borbu za zlato od Meksika.

Španjolska je, pak, ostala na jednom zlatu osvojenom na domaćem terenu u Barceloni 1992. godine, dok joj je ovo treće srebro, nakon Sydneya 2000. i Antwerpena daleke 1920.

Broncu je još u petak osvojio Meksiko 3-1 pbjedom protiv domaćina Japana.