Oršićeva 'krumpiruša' i Petko iz penala za korak bliže do LP

Dinamo je nakon prvog gola kontrolirao utakmicu, a Maksimir je posebno eruptirao nakon što je Mislav Oršić u 28. minuti prodao 'krumpirušu' golmanu i povisio na 2-0...

'Volim te Dinamoooooooooooo', pjevali su svi iz petnih žila na Maksimiru nakon što je Mislav Oršić povisio na 2-0 protiv Rosenborga u prvoj utakmici play-offa Lige prvaka.

Nismo u mogućnosti objaviti vezani videozapis zbog ograničenja vezanih uz prava emitiranja na internetu. Video možete pogledati OVDJE

Oprezno, bez nekog podcjenjivanja, Dinamo je najavio dvoboj, iako se znalo da su ogromni favoriti. Treba to pokazati na terenu, pričao je Bruno Petković, a Dinamo je to itekako pokazao.

Sjajan početak, bolji nisu mogli poželjeti. Lundemo je u 7. minuti srušio Petkovića i talijanski sudac pokazao je na bijelu točku. Bruno je uzeo loptu u ruke, iako je promašio onaj protiv Ferencvarosa, no Bjelica mu i dalje vjeruje. To povjerenje se isplatilo jer je Petković svom silinom smjestio loptu u golmanove desne rašlje za eksploziju oduševljenja na Maksimiru.

'Modri' su nakon toga kontrolirali utakmicu, malo prepuštali posjed Norvežanima da pokažu što znaju, a onda nova erupcija na Maksimiru. Ademi je poslao jednu loptu prema naprijed, ona se odbila od jednog gostujućeg stopera i došla do Oršića. Mislav je bio na lijevoj strani iskosa, u dosta teškoj situaciji, ali za novog hrvatskog reprezentativca to nije problem. Sjajno je zabio za 2-0 pored kroz noge nemoćnom golmanu gostiju.