Ovako se sudi u Drugoj HNL: Penal koji je samo sudac vidio

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video
Utakmica 7. kola Druge HNL u Šibeniku između domaćina i HNK Gorice završila je 2-1 za Šibenik. No pogledajte kako su domaćini preokrenuli rezultat i na kraju slavili

Gorica zabija za 1-0 u Šibeniku u 74. minuti, igrači postignuti gol slave uz aut-liniju, a Šibenčani čekaju na centru. Glavni sudac Igor Franolić vidi da polovica igrača Gorice fali, no svejedno označava nastavak igre. Nogometaši Gorice u panici se vraćaju u teren, ali ne stižu. Šibenik zabija za 1-1.

- Igrači su bili na svojoj polovici. Sucu se ništa ne može predbaciti. No, opet, pametan sudac to nikad ne bi napravio - rekao nam je jedan prvoligaški sudac.

No snimka pokazuje da se jedan igrač Gorice nije vratio na svoju polovicu. Glavni sudac je to ignorirao. No još je smješniji drugi gol koji je Gorica primila. Utakmica je završila 2-1 nakon tragikomičnog penala.

Igrala se 89. minuta utakmice, a igrač Šibenika pao je u 16 metara. Čini se kako ga branič Gorice nije niti taknuo. No ovaj pada kao pokošen. I to s tri sekunde zaostatka. Sami procijenite je li bio penal ili nije.

Drugoligaška utakmica u Šibeniku samo je nastavak loših predstava sudaca nižih liga ove, ali i prošle sezone. U redakciju smo zaprimili dosta pritužbi na suce nižih liga. Ova snimka s početka priče nikako ne ide u prilog ljudima u crnom...