Panathinaikos postao novi europski prvak

Košarkaši atenskog Panathinaikosa u finalu Eurolige pred svojim su navijačima pobijedili moskovski CSKA 93-91

Europa je dobila novog prvaka, atenski Panathinaikos pred svojim se navijačima okitio četvrtim naslovom u posljednjih jedanaest godina. Pobjedom 93-91 u uzbudljivom i krajnje izjednačenom finalu detronizirali su moskovski CSKA. Domaćini su u utakmicu ušli koncentriranije i do poluvremena imali velikih deset koševa prednosti, 46-36. No u trećoj četvrtini CSKA se agresivnom obranom uspio vratiti u igru. PAO je u deset minuta zabio samo pet koševa iz igre, no i u takvom omjeru uspjeli su u zadnju četvrtinu ući s osam koševa prednosti, 65-57. CSKA se nije predavao. Cijelo su vrijeme dostizali prednost “zelenih”, a 50 sekundi prije kraja Langdon je povezao dvije trice i CSKA je stigao na samo dva koša zaostatka, 87-85. Uslijedila je dramatična završnica, u kojoj su domaći, zahvaljujući Vujanićevim i Šiškauskasovim slobodnim bacanjima, osigurali naslov prvaka. Nakon mnogo vremena bila je ovo prava neizvjesna košarkaška poslastica, a za najkorisnijeg igrača finala izabrali su Dimitrosa Diamantidisa (15 koševa, 3 skoka, 3 asistencije). Najefikasniji u redovima pobjedika bio je Šiškauskas (20 koševa, 5 skokova), a Tomašević je zabio 16. U momčadi CSKA jedini raspoloženi bio je Grk Theo Papaloukas (23 koša, 8 asistencija). Smodiš je dodao 18. Treneru Atenjana Želimiru Obradoviću ovo je šesti trenerski naslov prvaka, treći s Panathinaikosom, a Alvertisu četvrti igrački! U susretu za treće mjesto Unicaja je svladala TAU Ceramicu 76-74, a Zoran Planinić u redovima poraženih zabio je 15 koševa, uz tri skoka i dvije asistencije.