Partizan ispao u drami, 'out' je i Monaco, Fiorentina ide dalje

Badelj i Kalinić slave drugi krug, a Tomečak, Subašić, Pašalić i Radas odigrali su posljednju utakmicu u Europi. Augsburg je nakon velike drame izbacio Partizan...

Svega nekoliko minuta nogometaši Partizana bili su udaljeni od velikog uspjeha i prezimljavanja u Europi. No nisu izdržali. U 89. minuti Raúl Bobadilla od stative je zabio gol za pobjedu Augsburga u Beogradu nakon preokreta 3-1, zbog čega Nijemci, na osnovu bolje gol-razlike, osvajaju drugo mjesto u skupini L, a "crno-beli" opraštaju se od Europske lige.

Prvo mjesto u toj skupini već je ranije osigurao Athletic Bilbao koji je San Mamésu remizirao s AZ Alkmaarom 2-2. Nevažnu su utakmicu odigrali i Saint-Étienne i Lazio u skupini G (1-1), nakon koje su Talijani ostali prvi, a Francuzi drugi na ljestvici. Lanjski finalist Dnjipro Ivana Tomečaka, koji je igrao do 85. minute, pobjedom nad Rosenborgom 3-0 završio je natjecanje.

Velika uzbuđenja zbivala su se i na stadionu José Alvalade u Lisabonu gdje je Sporting preokrenuo vodstvo Beşiktaşa 0-1 u svoju prednost 3-1 i tako pretekao Turke na drugom mjestu skupine H. Prvu poziciju potvrdio je moskovski Lokomotiv slavljem kod Skënderbeua u Albaniji 3-0. Marko Radas igrao je svih 90 minuta za domaćine.

Fiorentinu s hrvatskim štihom protiv Belenensesa predstavljao je samo Milan Badelj (do 79. minute), Nikola Kalinić ostao je na klupi, a Ante Rebić nije bio ni u zapisniku. "Viole" su golom Babacara slavile 1-0 i osigurale drugo mjesto u skupini I, dok je prvu poziciju, zahvaljujući pobjedi 1-0 protiv Lecha u Poznanju, obranio Basel.

Dylan Martínez/Livepic/Reuters/PIXSELL

Nakon neuspjeha u kvalifikacijama za Ligu prvaka, za Subašića i Pašalića u Monacu europska avantura završava već u prosincu. Lanjski četvrtfinalist Lige prvaka izgubio je kod Tottenhama 4-1 uz hat-trick Erika Lamele i ostao na trećem mjestu skupine J, dok su Spursi potvrdili prvu poziciju. Obojica Hrvata odigrali su svih 90 minuta. U drugoj utakmici Anderlecht je svladao Karabag 2-1 i zauzeo drugo mjesto koje ga vodi dalje.

Skupina K nije donijela nikakvu dramu, Schalke je samo potvrdio prvo mjesto u skupini pobjedom protiv Asterasa iz Tripolija 4-0 pa pobjeda praške Sparte nad APOEL-om 3-1 nije značila ništa drugo nego potvrdu drugog mjesta.