Snježanu samo jedan metak dijelio od druge bronce na OI

Hrvatska streljačica Snježana Pejčić izborila je finale u gađanju iz puške na 50 metara u trostavu, no u finalu je ipak nedostajalo mirnoće i preciznosti. Bila je peta

Službeni spiker dao je dozvolu streljačicama za posljednji hitac, a Snježana Pejčić zaostajala je za trećeplasiranom Adelom Sykorovom samo 0,2 boda. Nažalost, pucala je lošije od Čehinje u posljednjem krugu i propustila ponoviti uspjeh iz Pekinga.

U svojoj najjačoj disciplini, zračnoj pušci na 10 metara, u kojoj je prije četiri godine u Pekingu osvojila brončanu medalju, u Londonu je bila tek 18. u kvalifikacijama i nije uspjela izboriti ni finale. No zato je sve nadoknadila u trostavu malokalibarske puške na 50 metara. Sam plasman u finale bio je velik uspjeh, ali Riječanki to nije bilo dovoljno. Do sedmog kruga imala je jedan od najboljih rezultata u finalu, ali u ključnom trenutku ruka je “zadrhtala”. Snježana je pogodila 8,7, svoj najslabiji jučerašnji hitac, i pala na peto mjesto.

U osmoj seriji loše su pucale Čehinja Sykorova i Poljakinja Bogacka te su dopustile našoj streljačici povratak na treću poziciju, koja donosi brončanu medalju, samo dva kruga do kraja. No Adela Sykorova i Bogacka s dva odlična hica u posljednja dva kruga pretekle su Snježanu, koja je na kraju završila na petome mjestu.