Petrić strijelac, pobjeda Werdera nad HSV-om

Mladen Petrić postigao je odlučujući gol u pobjedi Borussije (D) na gostovanju kod Stuttgarta, a Werder je u derbiju kola svladao HSV 2-1

Nogometaši Werdera su u derbiju 15. kola Bundeslige pobijedili Olićev HSV 2-1. Hrvatski reprezentativci Ivica Olić i Jurica Vranješ igrali su cijelu utakmicu, a Ivan Klasnić je ušao desetak minuta prije kraja utakmice. Vranješ je odigrao vrlo dobro cijelu utakmicu i asistirao Sanogu za vodeći gol Werdera. HSV je izjednačio u 61. minuti, kad je Nizozemac Rafael van der Vaart postigao lijep gol s 25 metara. No slavlje je kratko trajalo, jer je Pasanen postigao gol odluke tri minute kasnije.
Mladen Petrić bio je strijelac odlučujućeg gola u pobjedi Borussije Dortmund na gostovanju kod aktualnog prvaka Stuttgarta 2-1. Ovo je Petrićev sedmi gol u Bundesligi. Poveli su gosti autogolom Delpierrea u 11. minuti, a izjednačio je Meira (35.'). Robert Kovač odigrao je cijelu utakmicu i dobio žuti karton.
Schalke je pobijedio Bochum 1-0, a Ivan Rakitić odradio je 82minute. Joe Šimunić igrao je cijeli susret u porazu Herthe od Bayer Leverkursena (0-3).

REZULTATI 15. KOLA BUNDESLIGE
:
Stuttgart - Borussia Dortmund 1-2 (Meira 35/Delpierre 11 ag, Petrić 79), Schalke – Bochum 1-0 (Bordon 32), Werder - Hamburger SV 2-1 (Sanogo 15, Pasanen 64/Van der Vaart 61), Hertha – Bayer 0-3 (Ramelow 31, Barnetta 50, Barbarez 90), Energie – Karlsruher 2-0 (Angelov 62, Rangelov 75), Wolfsburg – Eintracht 2-2 (Gentner 6, Džeko 48/Chris 35, Fink 52)