Plivačko čudo iz Mostara: Pudar svjetska juniorska prvakinja!

Čudo od dijete, plivačica koja je Bosni i Hercegovini donijela prvu međunarodnu seniorsku medalju u plivanju, Lana Pudar (17), postala je svjetska juniorska prvakinja!

Lana je nakon Europskog prvenstva u Beogradu, na kojem je dominantno osvojila zlatnu medalju u sve tri discipline, spremna za žetvu medalja i na svjetskoj razini.

Plivačica rođena u Mostaru na Svjetskom prvenstvu u Izraelu pomela je konkurenciju vremenom 2:07:20 u disciplini 200 metara prsno.

Srebro je osvojila Australka Bella Grant, bronca je završila u rukama Talijanke Paole Borrelli, a u finalu su još nastupile Hannah Bellard i Bailey Hartman iz SAD-a, Clare Watson iz Kanade, Doyeon Kim iz Južne Koreje te Jessica Cole iz Australije.

Lana će u Izraelu nastupiti i u disciplinama 50 i 100 metara delfin, koje su na programu u nastavku tjedna.