Pobjeda Dinama, Splićani osigurali Kup Uefe

Novi (stari) prvaci su slavili u Koprivnici, Sharbini je 'potopio' Zagreb u Kranjčevićevoj dok su Splićani na Šubićevcu osigurali drugo mjesto

Samo 17 sekundi trebalo je nogometašima novog (starog) prvaka Dinama da zabiju prvi gol Slavenu i osiguraju 17. uzastopnu prvenstvenu pobjedu. Akciju je s Dinamove polovice započeo Pokrivač, Modrić je produljio do Sammira, a Brazilac je ostavio loptu za Eduarda. Najbolji strijelac lige lakoćom je s ruba šesnaesterca zabio 28. prvenstveni gol ove sezone. Susret je brzo izgubio neizvjesnost kad je u 28. minuti Sammir zabio za 2-0, čime su potonule nade domaćina u barem neodlučen rezultat. Vidjelo se da Slaven nema snage za preokret. Posao je dovršio Eduardo u 90. minuti kad je iz penala zabio svoj drugi gol na utakmici za konačnih 3-0. Hajduk je na Šubićevcu sa Šibenikom odigrao neodlučeno 2-2. Splićani su poveli lijepim golom mladog Jelavića (27.) te prednost zadržali do poluvremena. U drugom dijelu Šibenčani kreću na sve ili ništa, Hajduk propušta realizirati četiri-pet stopostotnih prigoda i Šibenik stiže do poravnanja preko Buljata u 61. minuti, a odmah potom i do vodstva koje donosi Batur u 85. minuti. Ipak u posljednjim trenucima susreta mladi Ljubičić (90.) lijepim udarcem glavom donosi Hajduku bod kojim je i matematički osigurao drugo mjesto i nastup u Kupu Uefe sljedeće sezone. Nogometaši Varteksa svladali su Međimurje 2-1 golovima Novinića (8.) i Ipše (38,) dok je za Čakovčane pogodio Peraica. U Kranjevićevoj je Ahmad Sharbini postigao tri gola i sam 'potopio' Zagreb (3-1). Jedini gol za Zagrebaše zabio je Grgić u 51. minuti. Osječani su u Velikoj u slavonskom derbiju slavili nad posljednjim Kamen Ingradom 2-0 koji je ovim porazom ispao u drugu ligu. Strijelci za pobjedu bili su Josip Knežević u 40. minuti i Milan Pavličić pri samom kraju susreta (86.). U derbiju začelja je Cibalia svladala Pulu 1-0 golom Kerića (33.) LJESTVICA: 1. Dinamo 83 2. Hajduk 68 3. Zagreb 57 4. Slaven Belupo 48 5. Šibenik 48