Pobjeda Intera i Milana, blamaža Rome u Sieni

Igor Budan ušao je u igru u 65. minuti. No nije uspio pomoći svojoj Parmi, koja je izgubila 2-3 od Atalante. Inter je svladao Empoli 1-0

Gostovanje Empolija trebalo je za Inter biti samo odrađivanje posla, ali na kraju, već u unaprijed “dobivenoj” utakmici, opasno su “visili”. Iz sumnjiva penala Ibrahimović je doveo domaćine u vodstvo, a muka za “crno-plave” počinje u 39. minuti kad Vieira dobiva prvi žuti karton, a odmah nakon toga zbog prigovora i drugi, isključujući. Najveću priliku za izjednačenje Empoli je imao u 83. minuti kad je i za njih dosuđen sumnjiv penal, ali udarac Saudatija Cesar brani, donosi Interu pobjedu (1-0) i, poslije se ispostavilo, osam bodova prednosti. Roma je iznenađujuće teško poražena (3-0) kod “fenjeraša” Siene. Vergassola, Tonetto autogolom i Frick donijeli su domaćinu pobjedu i bijeg sa samog dna Serije A, a Rimljanima drugi poraz sezone. Juventus na svom terenu nije uspio pobijediti najgoru momčad prvenstva, s Cagliarijem su odigrali 1-1.
Nakon pet mjeseci zbog istegnuća mišića vratio se Igor Budan, igrao od 64. minute, a njegova Parma izgubila je kući od Atalante 3-2. U zadnjoj utakmici 21. kola Serije A Milan je u Firenzi pobijedio Fiorentinu, a jedini gol zabio je Pato, svoj četvrti u tri nastupa

REZULTATI 21. KOLA SERIJE A:
Genoa – Catania 2-1 (Sacramento 14, Borriello 71-11m/Bovo 59-ag)
Parma – Atalanta 2-3 (Lucarelli 39, Gasbarroni 90/Pellegrino 18, Bellini 55, Floccari 68)
Inter – Empoli 1-0 (Ibrahimović 34-11m)
Reggina – Torino 1-3 (Amoruso 59/Rosina 24-11m, 66-11m, Stellone 35)
Juventus – Cagliari 1-1 (Nedved 56/Bianco 55)
Lazio – Sampdoria 2-1 (Mauri 37, Rocchi 77/Cassano 45)
Siena – Roma 3-0 (Vergassola 11, Tonetto 42-ag, Frick 83)