Pobjede Monaca i Lyona, Pokrivaču crveni karton

Monaco je nakon 19 godina uspio pobijediti Nicu 2-0, a Nikola Pokrivač je ušao u igru u 72. minuti i uspio u sudačkoj nadoknadi zaraditi isključenje

Monaco je u 34. kolu francuskog prvenstva svladao Nicu 2-0 i vjerojatno osigurao ostanak u Le Championatu i sljedeće sezone. Jerko Leko je odigrao cijelu utakmicu, a Nikola Pokrivač je ušao u igru u 72. minuti i zaradio isključenje. U trećoj minuti sudačke nadoknade dobio je izravni crveni karton za prekršaj. Strijelci za momčad iz Kneževine bili su Meriem (35.) i Almiron (90.). Monaco je nakon 19 godina uspio pobijediti Nicu. Na tribini je cijelo vrijeme zdušno navijao Ivan Ljubičić, inače vatreni navijač Monaca. Vodeći Lyon je na gostovanju kod Strasbourga slavio 2-1 golovima Bodmera (62.) i Grossa (68.), a strijelac za domaćine bio je Renteria (21.). Lens je na svom terenu bio bolji od Sochauaxa 3-2, a cijeli susret na vratima Lensa odlično je odradio hrvatski golman Vedran Runje.