Pogledajte super potez Ercega: Primanje, okret, udarac i - gol!

Ante Erceg zna kako je to zabiti Dinamu, bio je strijelac u travanjskoj pobjedi Splićana na Maksimiru (2-0), a još im je jednom bio koban. Potezom iz derbija na Poljudu potvrdio je kako je sjajan golgeter

Igrala se 38. minuta velikog derbija Hajduka i Dinama na Poljudu kada su domaćini poveli. I to na kakav način.

Hamza Barry dobio je loptu na desnom boku, povukao je nekoliko metara i ubacio u šesnaesterac. Borna Sosa loše je stajao, lopta se odbila od njega i došla na nogu Ante Ercega. A Hajdukov napadač onda je pokazao koliko mu malo treba da zablista.

Primirio je loptu desnicom, okrenuo se i između Leonarda Sigalija i Filipa Benkovića iz voleja pogodio pokraj ukopanog Dominika Livakovića.

Sjajan potez špice "bilih", prvi gol nakon dva mjeseca koji je, iz perspektive Hajdukovih navijača, vrijedilo čekati. Uostalom, dovoljno je pogledati reakciju krcatog Poljuda... Točnije, njih 24.736.

Obje su momčadi prije toga gola po jednom pogodile okvir protivničkog sastava - doslovno. Toma Bašić u 18. je minuti pogodio prečku iz slobodnjaka, a Hilal Soudani u 30. stativu u situaciji jedan na jedan.