Poraz za kraj godine: Cibona u Kragujevcu ispustila pobjedu

Cibona je protiv Radničkog u Kragujevcu vodila sve do tri minute prije kraja, a onda je domaćin preokrenuo tricom i zadržao prednost do kraja za pobjedu 78-71

Košarkaši Cibone završili su turbulentnu 2013. godinu porazom u 14. kolu ABA lige u Kragujevcu. Momčad Slavena Rimca propustila je veliku priliku doći do pobjede protiv Radničkog, protiv kojeg je vodila cijelu utakmicu da bi u samoj završnici izgubila 78-71.

'Vukovi' su bili nadomak devetoj pobjedi nakon što su držali prednost u svojim rukama kroz tri i pol četvrtine da bi u posljednje tri minute neshvatljivo pali.

Cibosi su nadmoćno otvorili utakmicu povevši 10-0 nakon pet minuta da bi kroz cijelo prvo poluvrijeme držali solidnu prednost te na odmor otišli s 37-32. Osim kratkog vodstva u 16. minuti Radnički je bio u podređenom položaju sve do 37. minute kad je poveo 68-65 tricom Pilčevića. Od tog trenutka domaćin je povećao prednost i došao do pobjede.

Najefikasniji kod Cibone bio je Jagodić Kuridža s 22 koša i stopostotnim šutom iz igre (šut za dva 8/8), Šarić s 19, a po 12 koševa ubacili su Rozić te Blassingame. Kod Radničkog najefikasniji je bio Marinović s 20 koševa.

Cibona u 2014. godinu ulazi kao petoplasirana s omjerom 8-6, a sljedeći susret igra 4. siječnja protiv Union Olimpije kod kuće.