Pranjić golom u završnici donio 3 boda Heernevenu

Hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić potvrdio je pobjedu (3-2) Heerenveena na gostovanju kod Volendama u 1. kolu nizozemske nogometne lige

Ovog vikenda počelo je nizozemsko nogometno prvenstvo, a na samom startu Danijel Pranjić pokazao je zašto ga želi čitav niz europskih klubova. Na gostovanju kod Volendama bio je jedan od najboljih na terenu, a u 87. minuti postigao je gol kojim je Heerneven poveo 3-1. Pokazalo se da je Pranjić donio svom klubu sva tri boda, budući da je Volendam u sudačkoj nadoknadi smanjio na 3-2.
Heerneven je u vodstvo doveo Grindheim golom u 43. minuti, a nadahnuti Tuyp poravnao je na 1-1 u 65. minuti. Elyounoussi je samo četiri minute kasnije pogodio za 2-1 Heernevena, a nakon Pranjićevog gola, u 93. minuti, Tuyp je svojim drugim golom postavio konačnih 3-2.

Eredivisie, 1. kolo:
Volendam – Heerenveen 2-3 (Tuyp 65, 93 / Grindheim 43, Elyounoussi 68, Pranjić 87)
Heracles Almelo – Feyenoord 3-1
Sparta Rotterdam – Den Haag 2-5
Kasnije: AZ Alkmaar – NAC Breda