Premiership: Podjela bodova na Anfield Roadu

U posljednjoj utakmici 11. kola Premiershipa, ujedno i derbiju vikenda u Engleskoj, Liverpool i Arsenal odigrali su neriješeno 1-1

Dvoboj Liverpoola i Arsenala na Anfield Roadu u potpunosti je opravdao visoka očekivanja. U utakmici visokog ritma i brojnih sjajnih prigoda jedine dvije neporažene momčadi Premiershipa odigrale su neriješeno 1-1. Na žalost, najefikasniji hrvatski napadač Eduardo da Silva ovaj put nije bio ni na klupi za pričuve i derbi je odgledao s tribine.
Za rano vodstvo Liverpoola pobrinuo se kapetan Steven Gerrard silovito izvedenim slobodnim udarcem sa 17 metara udaljenosti u 7. minuti. Arsenalove mlade trupe odgovorile su s dva opasna pokušaja Adebayora i Rosickog.
I u drugom poluvremenu Arsenal je izgledao nešto opasnije, a Redsi su se više okrenuli očuvanju vodstva. Konačno u 80. minuti Adebayor je iznova probio zadnju liniju Liverpoola i asistirao Cescu Fabregasu, koji postavlja konačnih 1-1.