Prijateljska U21: Francuzi zasluženo pobijedili Hrvate

Mladi hrvatski nogometaši izgubili su od Francuza u Reimsu, 3-1. Jedini gol za Hrvatsku postigao je Ivan Perišić, za 1-1. Francuzi su imali više šansi...

Francuska U21 nogometna reprezentacija pobijedila je u Reimsu Hrvatsku s 3-1 u prijateljskom susretu odigranom u Reimsu. Francuski su mladi nogometaši zasluženo stigli do pobjede, imali su više prilika na utakmici, iako su se i izabranici hrvatskog izbornika Dražena Ladića u dijelovima utakmice predstavili u solidnom svjetlu. Domaćin je poveo u 20 minuti, kada je na dobro progravanje s desne strane odlično reagirao Nolan Roux, te s desetak metara zakucao loptu pod gredu. No, samo četiri minute kasnije Hrvatska je izjednačila. Nakon slobodnog udarca, malo iskosa s lijeve strane, odlično je reagirao Ivan Perišić, u trku podmetnuo nogu i promijenio smjer lopte, te poravnao rezultat. U nastavku su Francuzi s dva pogotka stigli do pobjede. Prvo je Roux u 50. minuti postigao svoj drugi gol na utakmici, a konačnih 3-1 postavio je Modeste u 88. minuti iz kontranapada.