Primera: Kiša golova - U pet utakmica čak 23 gola

Po sedam golova palo je u dvobojima Levantea i Betisa, te madridskog Atletica i Valladolida, dok su Bilbao i Deportivo odigrali remi s četiri gola

Čak 23 gola pala su u pet utakmica nedjeljnog programa španjolske lige. U Bilbau je domaći Athletic vodio protiv Deportiva do same završnice, ali u 89. minuti zabio je Taborda.
Ponovno je utakmica madridskog Atletica završila rezultatom 4-3, ove sezone njihovim omiljenim. Madriđani su ovoga puta pobijedili, a pobjedu im je donio - igrač Valladolida. Lopez je u 90. minuti poslao loptu u vlastitu mrežu.
Istim rezultatom završio je i dvoboj Levante i Betisa. Pobijedio je Levante, a zanimljivo je da je sedam golova zabilo sedam različitih igrača. Espanyol je slavio u gostima kod Osasune, a Villareal i Almeria podjelili su bodove.

Rezultati 13. kola:
Athletic Bilbao - Deportivo 2-2 (Barragan 22-ag, D. Lopez 53 / Riki 62, Taborda 89)
Atletico Madrid - Valladolid 4-3 (Maniche 3, M. Rodriguez 50, 56, P. Lopez 90-ag / Victor 40, Sisi 48, Llorente 54)
Levante - Betis 4-3 (Tommasi 39, Riga 41, 49,  J. Fuego 80 /  Arzu 8, Edu 24-11m, Pavone 51)
Osasuna - Espanyol 1-2 (Portillo 75 / Angel 29, Valdo 32)
Villarreal - Almeria 1-1 (Nihat 13 / Negredo 52)
Igrano u subotu: Sevilla - Mallorca 1-2, Real Murcia - Real Madrid 1-1, Barcelona - Recreativo Huelva 1-1.
Večeras još igraju: Racing - Valencia, Zaragoza - Getafe.