Primera: Sevilla izgubila već dobivenu utakmicu

Nakon nepotpunog devetog kola u Primeri vodi probuđeni div. Barcelona je uvjerljiva, a u stopu je slijede Villarreal, Real, Valencia, Sevilla...

Najzanimljiviju utakmicu danas zasigurno su odigrali valladolid i Sevilla. Gosti su vodili čak 2-0 već u 24. minuti. Renato je zabio za 1-0 u 19. minuti, a Jesus Navas povećao je na 2-0 u 24. i sve se činilo crno za domaći Valladolid. No krajem prvog poluvremena Sesma smanjuje vodstvo i pruža nadu domaćim navijačima. U drugo poluvrijeme ulazi se jednako vatreno kao što je bilo na kraju prvog. Već nakon šest minuta Canobbio zabija za 2-2, a u 64. odvodi svoju momčad do ttri boda. Valja napomenuti da je momčad Seville od 34. minute igrala s igračem manje. Dva žuta kartona dobio je Luis Fabiano. Utakmica je bila izuzetno gruba pa su gosti utakmicu završili sa osam žutih i jednim crvenim, a domaćini sa dva žuta kartona.
Almeria i madridski Real odigrali su 1-1 na stadionu Mediterraneo. Iako je rezultat iznenađujući, može se reći da je pravedan s obzirom na prikazanu igru tijekom cijele utakmice. Podjelom bodova obje su momčadi prekinule svoje mini–serije. Naime, Real je prethodne dvije prvenstvene utakmice dobio, a Almeria – izgubila. Nije zgorega podsjetiti da je Almeria prošle sezone svladala ''kraljevski klub'' kao domaćin s 2-0. Ovoga je puta je Real prošao bolje, osvojio je jedan bod.
U posljednjoj utakmici kola Betis je na svom terenu uvjerljivo izgubio od Deportiva.