Primorju derbi Jadranske lige na Kantridi protiv Dubrovčana

Riječani vodstvo nisu ispuštali od početka, a ključnu razliku napravili su na početku posljednje četvrtine kada su otišli na plus četiri. Za Jug nije bilo povratka

Primorje je u derbiju 6. kola Jadranske lige na Kantridi pobijedilo Jug 14-10 (4-3, 2-2, 2-1, 6-4).

Riječani vodstvo nisu ispuštali od početka utakmice, a ključnu razliku napravili su na početku posljednje četvrtine kada su otišli na plus četiri (10-6). Za Jug nakon toga nije bilo povratka.

Denes Varga, Sukno i Obradović zabili su po tri gola za Primorje, dok su mrežu Juga jednom tresli Radu, Daniel Varga, Šetka, Garcia i Buljubašić. Vićan je na golu imao osam obrana.

Kod Juga Janović i Šutalo zabili su po dva gola, a po jedan su dodali Bošković, Benić, Bušlje, Dobud, Marelja i Macan.

Nakon šest kola Primorje nema poraza te ima maksimalnih 18 bodova. Jugu je ovo danas bio prvi poraz te je na drugom mjestu s 15 bodova.