Protivnici modrih do dva remija, jedino Ajax slavio

U nizozemskom prvenstvu Ajax je pobijedio 3-0, Anderlech je u belgijskom derbiju igrao 1-1 sa Standardom, a Temišvar je zabio tri i uzeo bod

Gotovo 70 minuta Ajax je pokušavao probiti obranu Heraclesa na gostovanju. I nisu uspjevali sve dok naprijed nije stigao stoper Toby Alderweireld i zabio glavom na asistenciju De Zeeuwa. Tri minute prije kraja zabio je i Dario Cvitanić, Argentinac hrvatskih korijena koji još uvijek traži način kako da se vrati u domovinu i odjene dres River Platea. Konačnih 3-0 postavio veznjak Ismail Aissati u 89. minutu. Asistirao mu je, kao i Cvitaniću, odilični 22-godišnji Urugvajac Luis Suarez. Tog dečka Dinamo će se morati dobro pripaziti...
A dok je Ajax tražio put do mreže autsajdera, Anderlecht je igrao derbi. Ugostili su Standard iz Liegea i odigrali 1-1, iako su 65 minuta igrali s igračem više. Osim bez dva boda, ostao je Aderlecht i bez desnog beka Marcina Wasilewskog. Axel Witsel iz Stanndarda slomio mu je nogu i zaradio izravni crveni karton. Samo minutu nakon toga Standard je poveo preko Mbokanija. U 41. minuti izjednačio je Guillaume Gillet i tako je i završilo.
Remizirao je i Temišvar, već treći put u petom kolu rumunjskog prvenstva. Vodili su 2-0 Dinamovi protivnici kod Uniree iz Alba Iulije, ali domaćin je preokrenuo i poveo 3-2. Bod je Temišvaru spasio Goga golom u 83. minuti. Prije njega za Temišvar su zabijali Bucur i Ionescu.