Prva pobjeda Celte na Camp Nouu! Barça pala na 3. mjesto

Nogometaši Celte upisali su jednu od najvećih pobjeda u povijesti nadmetanja u španjolskom prvenstvu. Prvi put nakon 1942. godine dobili su Barçu. Bilo je 1-0

Šokantna pobjeda Celte Vigo u Barceloni (1-0)! Klub iz Galicije tek je drugi put pobijedio "blaugranu" na njihovu terenu i prvi put nakon 1942., kada još nije bio izgrađen njihov sadašnji dom Camp Nou.

Imala je Barcelona 19 udaraca prema vratima gostiju , devet prema okviru, ali ni to nije bilo dovoljno da zabije. Motivirana Celta prije tri je sezone bila član Segunde, a sada slavi jednu od najvećih pobjeda u klupskoj povijesti .

Prvi je to put nakon listopada 2011. (Sevilla) da Barcelona nije uspjela zabiti gol na Camp Nouu.

Ključni trenutak dogodio se u desetoj minuti drugog poluvremena kada je Nolito napravio Play of the Day ukravši loptu Daniju Alvesu u naizgled neopasnoj situaciji, potom proigravši Juaquína Larriveya petom, a Argentinac je smireno pogodio bliži kut za senzacionalno vodstvo gostiju.

Spašavao je Celtu okvir gola nakon pokušaja Neymara u 11. minuti, ali i Lionela Messija iz slobodnjaka deset minuta priej kraja. Niti Luis Suárez , koji je službeno debitirao na Camp Nouu, nije mogao pomoći Barçi koja za poraz može kriviti i gostujućeg golmana Álvareza , junaka Celte s nekoliko sjajnih intervencija. Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za poraženu momčad.

Ovakav rasplet događaja razveselit će madridske velikane Real i Atlético koji predvode poredak u Primeri s 24 odnosno 23 boda, a katalonski klub dvama porazima u nizu mora se zadovoljiti samo trećim mjestom . A do prije dvije utakmice nije primio ni gol ...

No ni tu nije kraj mukama Luisa Enriquea . Uzme li Sevilla barem bod na gostovanju kod Athletica (nedjelja, 12 sati) te pobijedi li Valencia Villarreal u gostima (17 sati), past će na peto mjesto .