Prva utakmica Chelseaja bez Villas-Boasa i odmah pobjeda

Villas-Baosov nasljednik Di Matteo, koji je postavljen kao privremeni menadžer, započeo je svoju avanturu pobjedom u utakmici 5. kola FA Cupa kod Birminghama

Nogometaši Chelseaja pobijedili su u gostima dugoligaša Birminghama s 2-0 u ponovljenoj utakmici 5. kola FA Cupa i plasirali se u četvrtfinale...

U prvoj utakmici na Stamford Bridgeu bilo je 1-1. Tada je ''bluese'' još vodio u međuvremenu smijenjeni portugalski trener Andre Villas-Boas. Njegov nasljednik Roberto di Matteo, koji je postavljen kao privremeni menadžer, započeo je svoju avanturu pobjedom u ovoj utakmici.

Chelsea je prolaz među osam najboljih osigurao u drugom poluvremenu. Prvo je Juan Mata iz jedne gužve zabio s nekih 7 metara u 55. minuti, a samo šest minuta kasnije, Raul Meireles je projektilom izvan kaznenog prostora osigurao pobjedu ''plavcima''.

Mogao si je Chelsea priuštiti i propušteni kazneni udarac u 70. minuti. Udarac Mate zaustavio je Birminghamov irski vratar Colin Doyle. Mati je to bio već treći promašeni penal od ukupno sedam koliko ih je izveo u karijeri.

Chelsea će u četvrtfinalu igrati protiv još jedne momčadi iz Championship lige (druga liga), Leicester Cityja.