Prvi kiks Tottenhama: Mali Stoke je zaustavio Spurse

U 10. kolu Premiershipa Tottenham je na svom White Hart Laneu nenadano izgubio 0-1 od Stoke Cityja. Jedini gol zabio je G. Whelan u 86. minuti

Nogometaši Tottenhama u 10. kolu Premiershipa iznenađujuće su izgubili na svom White Hart Laneu od solidnog Stoke Cityja 0-1. Jedini gol na utakmici djelo je Glenna Whelana u 86. minuti. Fuller je napravio Asou-Ekotta smješnim, driblingom ga srušio na travu, a nakon toga lijepo uposlio Whelana koji prekrasno s 15 metara zabija za pobjedu. Momčad Harryja Redknappa tijekom svih 90 minuta bila je bolja te je konstantno prijetila gostima. Najbliže golu bio je Niko Kranjčar u 28. minuti utakmice kada je nakon duplog pasa s Crouchem s 25 metara prizemnim udarcem pogodio stativu. Svojim promašajima se za Spurse posebno istaknuo Peter Crouch koji je u napadu startao od početka zbog crvenog kartona Defoa iz prošlog kola. Pobjeda  je time značajnija ako se zna da je to prva Stokea na White Hart Laneu od 1975. godine.
Stoke ove sezone igra vrlo dobro i već je upisao nekoliko dobrih rezultata. U prošlom kolu na svom su terenu pobijedili West Ham 1-0 te su deveti na tablici s 15 bodova iz 10 utakmica. Tottenhamu je, pak, ovaj poraz prvi pravi kiks u ovogodišnjem Premiershipu. Porazi od Chelseaja i Manchester Uniteda mogu se očekivati, no izgubiti na svom stadionu od Stokea zasigurno nije bilo u planovima. Ipak, Redknappova momčad je skupila 19 bodova te se trenutačno nalazi na trećem mjestu. Iza njih su Arsenal i City, no i jedni i drugi imaju dvije utakmice manje.

TOTTENHAM – STOKE 0-1 (Whelan 86)
BURNLEY – WIGAN 1-3 (Fletcher 4 / Rodallega 11, 51, Boxce 76)
BIRMINGHAM – SUNDERLAND 2-1 (Ridgewell 37, McFadden 48 / Dann 82 – ag)
HULL  – PORTSMOUTH 0-0