Puljani blizu kraja crnog niza, Kolar u 88' za bod Lokomotive

Iako su je samo dvije minute dijelile do pobjede nakon devet prvenstvenih utakmica, Istra nije uspjela izdržati. Lokomotiva je zabila za 1-1, a Leko namjerno dobio crveni

Lokomotiva je nakon poraza u otvaranju proljetnog dijela sezone protiv Dinama pokazala svu raskoš talenta "torpediranjem" Zagreba 6-0, potom i pobjedom nad Hajdukom 2-1, stoga je nevjerojatno da su izabranike Tomislava Ivkovića minute dijelile od poraza kod Istre 1961, momčadi koja nije pobijedila nikog u ligi posljednjih devet kola! Ali i to je HNL.

Kako su se redale prilike pred Simonom Slugom, Puljani su trebali uvjerljivo slaviti, ali velika dekoncentracija u završnici po tko zna koji put stajala ih je pobjede. Dario Tomić doveo je Pamićevu momčad u vodstvo u 23. minuti nakon asistencije Pavlovića.

Leki nisu priznali čist gol pa je namjerno dobio drugi žuti

Lokose je u igru zamalo vratio Jerko Leko u 48. minuti kada je domaćem golmanu Brkiću lopta pobjegla iz ruke malo iza gol-crte, ali pomoćni sudac Goran Loparac nije signalizirao gol.

Čudno je što je sve Istra uspjela propustiti nakon tog udarca. Mrtve šanse pred Slugom imali su Tomić, , Jordan i Špehar, ali Puljani nikako nisu uspjeli prelomiti utakmicu. Činilo se da će i s takvim učinkom moći osvojiti sva tri boda, ali kazna ih je ipak snašla. Dvije minute prije isteka 90. Marko Kolar s ruba šesnaesterca lijepo je pogodio suprotni kut gola za konačnih 1-1.

Nevjerojatnu završnicu upotpunio je Leko dobivanjem drugog žutog kartona u 94. minuti zbog - pazite sad - odugovlačenja prilikom izvođenja kornera za Lokomotivu!? Kapetan lokosa tako je svojom voljom otpao za iduću utakmicu Zagrepčana, gostovanje Rijeke u Kranjčevićevoj. Je li i to bila zamisao trenera Ivkovića kao i žuti Muse u prvom dijelu sezone?

Osvojenim bodom Istra je ostala na osmom mjestu, dva boda iznad Osijeka koji drži mjesto razigravanja za Prvu ligu, a Lokomotiva je dala priliku Hajduku da domaćom pobjedom protiv Zadra vrati treće mjesto na ljestvici. Trenutačna je razlika, naime, dva boda u korist Zagrepčana.