Rafa slomio Nalbandiana u trećem setu Indian Wellsa

Još je jedan epski meč odigrao prvi tenisač svijeta Rafael Nadal, ovaj put protiv Argentinca Davida Nalbandiana u osmini finala Indian Wellsa

Slavio je Španjolac pobjedu 3-6, 7-6(5), 6-0 u trosatnom meču, koji se protegnuo sve do jednog sata poslije ponoći po kalifornijskom vremenu. Pritom je spasio ček pet Nalbandianovih meč-lopti u drugom setu i na kraju uspio slaviti u tie-breaku izjednačivši na 1-1. Pokazalo se to ključnim za meč: Nalbandian je u trećem setu ostao sasvim bez snage. Prestao je pružati otpor fizički superiornijem Nadalu, koji je završio posao s ekspresnih 6-0! Skoro kao cijeli odlučujući set trajao je četvrti gem drugog seta, u kojem je Nalbandian uspio spasiti pet-break lopti spasivši se i od Nadalove prednosti 0-40. Nakon toga odmah je elegantno oduzeo servis Nadalu, poveo potom 4-2 pa 5-3. Na Španjolčevu je servisu propustio četiri meč-lopte iz četiriju prednosti, te onda još jednu na svom servisu za meč, pri 5-4 vodstvu. Kasnije je morao spašavati Nadalovu set-loptu na svom servisu. Uspio je, ali se nije uspio održati u tie-breaku nakon što je Nadal otišao na 5-1. Završilo je 7-5. Ispada da je od 5-3 vodstva u drugom setu i doista famozne igre Argentinac do kraja uspio uzeti tek jedan jedini gem. Računajući tie-break Nadal ih je u istom razdoblju dobio deset. Bila je ovo prva pobjeda Nadala nad Nalbandianom. Dosad je dva puta, oba na tvrdoj podlozi kao što je ova Indian Wellsu, slavio Argentinac. U četvrtfinalu je Španjolca dočekao drugi Argentinac, šesti nositelj Juan Martin del Potro. Mlađi Nalbandianov sunarodnjak u svom je meču osmine finala nadigrao Amerikanca Johna Isnera 7-6(4), 7-6(3).

Nadal (1) - Nalbandian (14) 3-6, 7-6(5), 6-0
Del Potro (6) - Isner 7-6(4), 7-6(3)
Đoković (3) - Wawrinka (16) 7-6(7), 7-6 (6)
Roddick (7) - Ferrer (12) 7-6(5), 3-6, 6-3
Verdasco (10) - Kohlschreiber 6-4, 3-6, 6-1
Federer (2) - Gonzalez (17) 6-3, 5-7, 6-2
Murray (4) - Robredo (15) 6-2, 3-0 predaja Robreda
Ljubičić - Andrejev (22) 4-6, 7-6(5), 7-6(4)