Rakitić u najboljoj, Darijo Srna u najlošijoj momčadi kola LP...

Veznjak Barcelone i hrvatske reprezentacije Ivan Rakitić našao se među najboljih 11 trećeg kola Lige prvaka po izboru portala Goal.com. Darijo Srna na drugoj je strani

Dva gola BATE Borisovu (2-0) u trećem kolu skupine E Lige prvaka donijela su hrvatskom reprezentativcu Ivanu Rakitiću mjesto u najbolju jedanaestoricu kola u izboru portala Goal.com .

Veznjak Barcelone načeo je mrežu Bjelorusa u 48. minuti krasnim udarcem pod "rašlje" s 20-ak metara nakon dodavanja Neymara , a svoj i klupski učinak udvostručio je 16 minuta poslije velemajstorskim prebacivanjem golmana nakon još jednog Neymarova dodavanja.

- Ovo je za moje dvije princeze kući, po gol. Najljepše od svega, čekamo još jednu bebicu ako Bog da - napisao je Ivan Rakitić na Facebooku nakon što je nosio Barçu do pobjede u Bjelorusiji.

Bio je to šlag na tortu dana u kojem je Rakitić izabran među 23 nogometaša u borbi za Zlatnu loptu .

Liga prvaka, 3. kolo, idealnih 11 ( Goal.com )

• Čech (Arsenal) - Bellerín (Arsenal), Botía (Olympiakos), Hačeridi (Dinamo Kijev), Marcelo (Real Madrid) - De Rossi (Roma), Rakitić (Barcelona) - Douglas (Bayern), De Bruyne (Manchester City), Konopljanka (Sevilla) - Martial (Manchester United)

Darijo Srna , pak, nije se proslavio na gostovanju Šahtara kod Malmöa, gdje su "rudari" izgubili 1-0. Skrivio je penal u 56. minuti srušivši Bergeta . Dobio je žuti karton, a u završnici je i igrao rukom i umalo dobio drugi. Spasio se od isključenja, ali ne i od uvrštenja u najlošiju postavu kola prema Goalu .