Rangersi do pobjede u četvrtoj minuti nadoknade

Iako su Rangersi gubili 1-0 kod Heartsa, uspjeli su doći do potpunog preokreta posljednjim trenucima susreta. Jelavić je igrao do 77. minute

Nogometaši Glasgow Rangersa, čije boje brani hrvatski napadač Nikica Jelavić, slavili su na gostovanju kod Heartsa u Edinburghu 2-1 u prvoj utakmici 7. kola škotskog Premiershipa. Iako su Rangersi gubili 1-0 golom Rudija Skacela uz 12. minute, uspjeli su do potpunog preokreta doći u posljednjim trenucima susreta. Naime, Kyle Lafferty zabio je u 80. minuti iz slobodnog udarca s 20-ak metara u lijevi donji vratarev kut, da bi isti kut gola u četvrtoj minuti sudačke nadoknade zabio i Steven John Naismith iz lijepe akcije u kojoj je promjenom smjera zavarao dvojicu domaćih braniča i onda uputio udarac iskosa s lijeve strane. Jelavić je za Rangerse igrao do 77. minute kada ga je zamijenio strijelac izjednačujućeg gola Lafferty. Imao je nekoliko solidnih prilika za postizanje gola, od kojih se ističe ona iz devete minute kada je njegov udarac iskosa s desne strane zaustavio vratar Heartsa Marian Kello. Rangersima je ostvarena pobjeda bila sedma u isto toliko odigranih utakmica, a zanimljivo je da je ovo druga uzastopna gostujuća utakmica u kojoj su uspjeli u potpunosti preokrenuti rezultat. Na gostovanju kod Aberdeena prije tjedan dana zaostajali su Rangersi 2-0, da bi na kraju slavili 3-2 golom Jelavića.