Rapid je u Beču izgubio, a Jelavić zabio počasni gol

Gubio je Rapid 2-0 već do 25., a u 73. minuti je nadu domaćim gledateljima, kojih se okupilo oko 15.000, dao naš Nikica Jelavić smanjivši na 2-1

Nogometaši bečkog Rapida katastrofalno su otvorili novu sezonu u austrijskom nogometnom prvenstvu, porazima u prva dva kola. Nakon što su u 1. kolu poraženi na gostovanju kod Wackera s čak 4-0, u drugom je kolu bolji od Rapida na njihovom Gerhard Hanappi stadionu bio Wiener Neustadt s 2-1.
Gubio je Rapid 2-0 već do 25. minute, a u 73. minuti je nadu domaćim gledateljima, kojih se okupilo oko 15.000, dao Nikica Jelavić smanjivši na 2-1. Hrvatskom je reprezentativcu to bio prvi ovosezonski prvenstveni gol, ali on nije uspio spriječiti novi poraz Rapida. Jelavić je odigrao svih 90 minuta i bio je jedan od boljih pojedinaca svoje momčadi.