Real Madrid zabio petardu, Ronaldo dvostruki strijelac

Kraljevski klub protutnjao je petardom kroz Zurrich, dok je talijanski Milan odnio tri boda iz Marseillesa zahvaljujući fantastičnom Inzaghiju

Real je novu sezonu u Ligi prvaka započeo uvjerljivim gostujućim trijumfom protiv švicarskog Züricha s 5-2. Cristiano Ronaldo počeo je otplaćivati uloženo. Zabio je iz slobodnjaka za 1-0. Golovima Raula i Higuaina Real je došao na velikih 3-0. I kad se činilo da će lako završiti posao, domaći su u prve dvije minute drugog dijela zabili dva gola i približili se Realu. Ipak, 'Kraljevski klub' je do kraja utakmice zabio još dva gola i mirno priveo susret kraju. Ronaldo je svoj drugi gol zabio u 89. minuti, dok je Gutti zabio u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Milan je u drugom susretu u gostima protiv francuskog Marseillesa pobijedio domaćina 2-1. Svoju večer imao je Pippo Inzaghi koji je zabio oba gola, prvi u 28. minuti, a drugi pobjednički u 74. minuti nakon dodavanja Seedorfa.

LIGA PRVAKA, SKUPINA C, 1. KOLO:
Marseille - Milan 1-2 (Heinze 49 / Inzaghi 28, 74)
Zürich - Real Madrid 2-5 (Margairaz 64 - 11 m, Aegerter 65 / Ronaldo 27, 89, Raul 34, Higuain 45+1, Gutti 90+4)

Redoslijed: 1. Real 3, 2. Milan 3, 3. Marseille 0, 4. Zürich 0