Remi Kolna i Hoffenheima, Jajalo asistirao, Joe slab

Koln je u prednost došao u 17. minutu kada se kapetan naše U21 reprezentacije Jajalo sjajno riješio dvojice stopera i gurnuo loptu Podolskom

Nogometaši Kölna na svome su Rhein-Energie-Stadionu odigrali neodlučeno 1-1 protiv Hoffenheima u prvoj utakmici 6. kola njemačke Bundeslige. Momčad hrvatskog trenera Zvonimira Solde nije uspjela pred svojim navijačima doći do druge pobjede u sezoni iako je imala vodstvo i ukupno više prilika u cijeloj utakmici. Domaći su u prednost došli u 17. minutu kada se kapetan hrvatske U21 reprezentacije Mato Jajalo sjajno oslobodio dvojice suparničkih braniča i gurnuo loptu Lukasu Podolskom. Najveća zvijezda Kölna sjurila se u kazneni prostor i iskosa s lijeve strane lijevom nogom zakucala loptu u suprotni kut gola Toma Starkea. Svega deset minuta kasnije Jajalo je pucao iskosa s lijeve strane, lopta se odbila od hrvatskog braniča Josipa Šimunića i pogodila stativu. Hoffenheim je izjednačio u 54. minuti pogotkom Dembe Baa koji je zabio vrlo slično Podolskom. I on je sjajno pucao s lijeve strane kaznenog prostora, a jedina je razlika u tome što je udarac uputio desnom nogom. Jajalo je u igri ostao do 80. minute kada ga je zamijenio Taner Yalcin. Nesigurni Šimunić (žuti karton) je, pak, ostao u svlačionici na poluvremenu, umjesto njega je ušao Gylfi Sigurdsson. Potencijalni hrvatski reprezentativac Boris Vukčević nije dobio priliku u gostujućem sastav.