Remi Portlanda i HSV-a, Zagreb CO bez polufinala

Rukometaši HSV-a remizirali su kod Portland San Antonija (32-32) i plasirali su se u polufinale Lige prvaka. Taj rezultat je iz igre izbacio Zagreb CO

Dok su tekle zadnje minute utakmice u Pamploni, zagrebaši su u Flensburgu odrađivali večernji trening. Kad je Lino Červar označio kraj, svi su istodobno utrčali u svlačionicu gdje su otpratili zadnje četiri minute utakmice Portlanda i Hamburga. Na kraju uslijedio je dugi muk. Pognutih glava, bez komentara, samo su nijemo gledali u televizor, gdje je svijetlio konačni rezultat 32-32.
Nedjeljna utakmica protiv Flensburga izgubila je svaki smisao, zagrebaši nemaju šanse za polufinale Lige prvaka. Protiv Flensburga će igrati tek revijalnu utakmicu, samo za prestiž.
- Užas, stvarno užas - promrmljao je Mirza Džomba i dodao:
- Sad ćemo igrati za kikiriki, ali i u takvoj utakmici moramo odigrati najbolje što možemo.
Razočaran je bio i Kiro Lazarov:
- Portland je velika ekipa, a na kraju nisu uspjeli dobiti utakmicu koju su morali.
Trener Zagreba Lino Červar nije djelovao previše iznenađeno:
- Nisam očekivao da će Portland lako dobiti. Hamburg je ipak jedna od najjačih europskih momčadi. Sve u svemu nemamo razloga biti razočarani, pa mi smo taj Hamburg ipak pobijedili.

HSV REMIJEM IZBACIO ZAGREB

Rukometaši Hamburga odigrali su kod Portland San Antonija 32-32 u posljednjem kolu skupine 3 Lige prvaka te su time izborili i plasman u polufinale. Neodlučeni ishod španjolskog i njemačkoga kluba automatski je iz borbe za polufinale izbacio Croatia osiguranje Zagreb. U samoj završnici dvoboja najbolji igrač na terenu bio je hrvatski reprezentativac Ivano Balić. Na žalost, niti njegova dobra igra nije bila dostatna za pobjedu španjolskoga kluba.