Remi u Leverkusenu: Bayer i Bayern bez pobjednika

Derbi utakmica 30. kola njemačkog nogometnog prvenstva između Bayer Leverkusena i Bayern Münchena nije iznjedrila pobjednika. Bilo je 1-1

Domaći Bayer je bio bolja momčad na terenu te je imao više prilika, ali je praktički iz prve i jedine svoje prilike poveo bavarski sastav. Franck Ribery je u 50. minuti odigrao jednu sjajnu solo akciju, te je prošao s lijeve strane u šesnaestercu, a potom ga je oborio Gonzalo Castro. Sudac je pokazao na bijelu točku, a ondje je siguran izvođač bio Arjen Robben i zabio svoj 11. ovosezonski gol. Međutim, Bayern nije uspio vodstvo zadržati dugo, pa je u 59. minuti izjednačio Arturo Vidal, čileanski veznjak kojem je to bio prvi ovosezonski gol. Valja reći da je Bayer prije gola pogodio dva puta okvir gola, a u akciji iz koje je postignut gol je Toni Kroos pogodio prečku iz slobodnog udarca, nakon čega obrana Bayerna nije uspjela izbiti loptu, pa je iz neposredne blizine poentirao Vidal. Ivica Olić odigrao je za Bayern do 57. minute kada ga je zamijenio Thomas Müller, dok je Danijel Pranjić ušao u igru u 83. minuti umjesto Marka van Bommela. Četiri kola prije kraja prvenstva Bayern na vrhu ima dva boda viša ispred drugoplasiranog Schalkea.